| pyka a întrebat:

Cum pot sa deschid prin vlc player un canal tv. La fel cum dai dublu click pe o melodie si incepe sa cante asa vreau sa se intample cu vlc player dar in loc de melodie vreau sa se deschida un canal tv, pro tv de exemplu. Trebuie sa descarc de pe un site si dau un dublu click, se deschide canalul respectiv? Ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| vioricavio a răspuns:

Ca sa vezi programele tv pe pc trebuie instalat un program special. Sunt mai multe pe net dat i ti pot da un link de undepoti descarca unul pe care l folosesc eu sa vad programele romanesti si nu umai : http://descarcaprogramepc.blogspot.ro/2014/10/programele-tv-online.html