| sweetys a întrebat:

Cum pot sa distribui pe Facebook gif.uri sau mini filmulete, in care sa nu imi apara linkul. Gen sa apara videoul normal si sa ii dai play sau sa inceapa singur. Am incercat de pe tweeter, dar imi intra cu tot cu link, adica daca cineva vrea sa se uite la el, il trimite pe tweeter. Am vazut la mai multe persoane ca pot sa distribuie doar gif.ul si pun ei in descriere artistul sau locul de unde l-au luat. Sper sa inteleaga cineva ce vreau.

2 răspunsuri:
| anageorgiana a răspuns:

Eu de exemplu cand vreau sa apara fara link le copiez in telefon si dupa aia le trimit.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dai Copy/Paste linkului dorit în spațiul unde scrie "Creează o postare/ Fotografii/Clip video" și AȘTEPȚI până vezi că scrie "Se preia vizualizarea", pe urmă glisezi DOAR linkul video-ului (adică îl "albăstrești", cred că înțelegi ce vreau să zic), dai delete acestuia, apoi dai "Share". Și cam asta e tot!