| Petrovic a întrebat:

Cum pot sa imi conectez telefonul prin cablu USB/microUSB la laptop pentru a folosi internet?

Răspuns Câştigător
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Poti doar de pe telefon pe laptop. Conectezi telefonul la laptop, instalezi driver-ul ca sa-ti citeasca telefonul(cred ca e deja conectat), dai drumul la date mobile, intrii la setari-wireless and networks (depinde de telefon) -Tethering and mobile hotspo- apoi apesi pe casuta TETHERING. Astepti 10 secunde si o sa ai net de pe telefon pe laptop

7 răspunsuri:
| Bararu_Mihai_1995 a răspuns:

Tu vrei sa dai internet de la laptop la telefon?

| darrio2007 a răspuns:

Daca vrei internet pe telefon, de pe laptop, nu te astepta sa mearga.

Bula
| Bula a răspuns:

Prin cablu USB nu poti.
Poti doar daca creezi un hotspot wi-fi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu mai da funda la primul raspuns.
http://videotutorial.ro/......ial-video/
Dar poti s-o faci si cu emitator WiFi: http://videotutorial.ro/......ial-video/

| Petrovic explică (pentru Salontanul):

Am dat funda dupa ce am experimentat ceea ce mi-a raspuns utilizatorul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Petrovic):

Ok. Dar el ti-a explicat altceva decat ai intrebat tu. Eu ti-am dat un sfat. Treaba ta.

| Petrovic explică (pentru Salontanul):

Nu. Eu am intrebat cum pot sa iau internet de la telefon ca sa il folosesc pe laptop printr-un fir (cablu) USB/microUSB ca acela de incarcatorul smartphone-urilor.