| hellokitty95 a întrebat:

Cum pot sa imi instalez internet pe Samsung s5230 sau Samsung s3350. Mentionez ca am cartele pe Orange si am instalat o aplicatie de la Orange Young cu internet nelimitat timp de 1 luna si 100de mesaje nationale cu 2 euro.De asemenea pe Samsung s5230 cand incerc sa intru pe net imi apare DNS.

3 răspunsuri:
| CatalinAlexandru28 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema si am rezolvat-o...
Trebuie sa dai la meniu apoi la browser, settings, browser profiles, create si apoi dai pe el si scrii la prima Orange internet; la a 2 net la a 3 sa fie pe normal apoi va urma user ID si password (si aici scrii tu ce vrei ) apoi urmeaza protocol si trebuie sa fie pe HTTP. dupa vine home URL la care vei scrie http://m.orange.ro
Dupa aceea vine proxy address unde nu vei scrie nimic si vei trece la linger time (sec.) unde trebuie sa fie 300
Si gata vei da pe save apoi vei apasa pe Orange internet ca sa apara o bulina rosie in cerc
Si apoi ati va merge netul...
FUNDA?

| viitortatic a răspuns:

Optiunea ta include internet nelimitat intre orele 9-17, in afara acestor ore este TAXABIL!
setarile necesare se i-au de pe site-ul Orange
http://www.orange.ro/setari-telefoane/

introduci numarul, setarea dorita, o vei primi prin sms
bafta

| Cosmin13 a răspuns:

Mai intai, cand ai activat internetul, ar fi trebuit sa primesti un mesaj in care sa fie "instalerul". daca nu l-ai primit atunci suna un operator si explica-i ce s-a intamplat, dar daca l-ai primit si nu ai stiut ce sa ii faci, atunci faci acelasi lucru ca mai sus.Te informez ca si eu am avut aceeasi problema, dar eu sunt pe Vodafone