| Gunit a întrebat:

Cum pot sa maresc viteza internetului fara sa umblu la contract. Am modem speedtouch de la romtelecom dau fundoi pentru cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu merge.Ai incheiat contractul cu o viteza de descarcare si bineinteles cu o anumita plata la de abonament.Doar sa schimbi viteza la ei si bineinteles alti bani la contract.

| GdX a răspuns:

Mai bine iti faci abonament la RDS cu 28 de lei ai o viteaza de 50Mbs adica o melodie de 3 mb o iei in mai putin de o secunda iar un film de 700 mb in 5 minute. E fibra opticahappy sau cu 38 de lei pe luna viteza dubla.

| monis a răspuns:

E cam ilegal ce vrei tu sa faci...asa ca mai bine gandeste-te sa iti faci un alt abonament cu o viteza mai mare sau schimba providerul.

| wtyuhfg a răspuns:

Sa sti ca poti sa-ti maresti semnalul si odata cu acesta va creste si viteza la internet.Desfaci modemul si cauti cele 2 antene (sa stii ca una e de la 3G si una de la GPRS/EDGE) le incerci pe amundoua si o cauti pe cea de la 3G si legi o sarmulita de antena si o scoti afara din modem si legi de fir o bucata de cupru si o sa-ti faca semnalul full.