| M.D.Eveline a întrebat:

Cum pot sa micsorez fotografiile de dimensiunea 500x500 (sa zicem) la dimensiunea de 100x100 (fix) sau intrebarea, daca se poate, si daca da cum?

5 răspunsuri:
| mirceas a răspuns:

Da daca nu ai primit un raspuns pina acum, FastSTone iMAGE viewer, poate sa faca asta si sa mareasca si sa micsoreze click la edit.

| cosima11 a răspuns:

Eu imi micsorez pozele cu photo scape.hee hee altfel nu stiu tongue

| Larette a răspuns:

In photoshop. Te duci la Image->Image Size(sau Alt+Ctrl+i) si scrii acolo marimea.
Daca vrei sa iti fac eu, da-mi mesaj privat.

| Rina_2681 a răspuns:

Poti chiar cu Paint. pui poza in paint si o apuci de colt si o faci mica cit iti trebuie...mai este si photoshop, photoimpact.etc. cu aceste programe e mai simplu.succes