| ronazozole a întrebat:

Cum pot sa schimb extensia unei poze care este in .psd.adica am editat o poza in photoshop si nu mi se editeaza decat in format .psd.eu as fi dorit sa fie in. jpg

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut radu
PSD e un format cu layere, pe cand jpg e plat, nu-i poti modifica pur si simplu extensia.
Deschide-l in photoshop, te duci la File>Save As si selectezi.jpg,.png, sau orice alt format in care vrei sa salvezi imaginea. Ai un meniu dropdown, imposibil sa nu te descurci, pana si eu pot. happy
Bafta

| zdrangoi a răspuns:

Uite aici un program de conversie(schimbat extensia) pentru imagini :
http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=139&lid=3310

| alexlaura91 a răspuns:

In paint. apasa pe poza click dreapta, da-i editare ( se deschide automat in paint), apoi da-i save as ( de la file de acolo) si iti apare casuta aia cu unde vrei sa o salvezi, ce nume sa ii pui... iar sub nme acolo iti apare o lista cu ce tip de poza vrei sa fie ( printre care si JPEG sau JPG. Sper ca ti-am fost de ajutor!