| fzcsm a întrebat:

Cum pot sa tai o imagine dintr-un video? De exemplu eu am un filmulet si doresc sa iau o imagine din el.Cum se poate? Exista ceva program? Daca da, dati-mi si linkul de download va rog.Ms anticipat!

Răspuns Câştigător
| topcat a răspuns:

Dai fullscreen la video, apesi pe print screen de pe tastatura, te duci in paint dai Paste si voila.

4 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Eu am mai luat imagini din filme cu BS player vezi ca are optiune de capturare a imaginii

| GigiFranzela a răspuns:

Cea mai simpla solutie e Windows Movie Maker.
Il deschizi frumos din meniul de start (All Programs -> Movie Maker), dai import video, alegi filmuletul si astepti sa-l incarce. Apoi ajungi la momentul in care vrei sa faci imaginea si ai un buton pe care e un aparat de fotografiat (cel mai din dreapta). Il apesi si iti va face practic o poza, ca apoi sa o salvezi sub ce nume vrei.

| NoName0011 a răspuns:

Asta la vista bblaughing... mda apesi print screen si dupa la paint ctrl vlaughing... da cu asta iti apare imaginea pe care o ai pe ecran straight face si nu iese asa fainstraight face... trebuie altfel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge cu nero show time