| buxHare a întrebat:

Cum pot sa trag muzica de pe youtube pe telefonul kp501?

Răspuns Câştigător
| fefenaș a răspuns:

Downloadezi YouTube Downloader. Dupa bagi USB-ul in calculator, dupa o sa iti apara pe telefon o casuta unde iti scrie "PC Internet", "Stocare in masa", "PC Suite", "Sincronizati muzica". Tu apesi pe "Stocare in masa". O sa iti apara 2 foldere si tu dai pe primul sau al doilea, care il vrei tu.Deschizi YouTube Downloader si intri pe YouTube. Iti alegi melodia apesi, copiezi link-ul melodiei si dai pe YouTube Downloader la "Download" o sa iti apar automat link-ul melodiei. Dupa apesi pe "Download" si se trage la "Activity" dupa ce s-a tras daca ai apesi pe "Convert" si dai acolo unde iti apare folderul acela. Copiezi melodia de la "My Documents" o pui acolo la "Select the video file" dupa apesi "Convert". Dupa ce s-a terminat de convertat intri pe acel folder de la "Activity", copiezi melodia si o pui in folderul pe care ti l-ai ales. Sper sa intelegi.Succes!

2 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Salut'!
Nu poti sa o "tragi" direct de pe youtube o melodie pe un telefon.In primul rand fisierele de pe youtube sunt videoclipuri pe care le poti descarca cu youtube download sau cu alte programe, iar pentru ca tu sa poti asculta melodia ar trebui sa extragi cu vreun program melodia din videoclip, ceea ce este foarte costisitor, de aceea te sfatuiesc ca atunci cand vezi o melodie care iti place pe youtube sa-i scrii frumusel numele melodiei pe www.google.com si o descarci foarte simplu de acolo.Mai departe pentru a-ti pune melodia pe telefonul mobil ai nevoie de un cablu de date(daca ai), un card reader(cititor de cerd, daca ai card) sau un bluetoth pentru pc(prin care trimiti muzica din pc pe telefon)
Offf, e cam complicat, nu?
Sper ca am putut sa te ajut.

| Hogzilla a răspuns:

La telefonul LG KP501 poti sa copiezi chiar si filme de pe Youtube! Trebuie sa instalezi pe calculator Free YouTube Download si apoi sa descarci filmul de pe Youtube in format 3GP. Uite aici cum se face pas cu pas: http://www.ultranetworks.ro/......oad-3.html