| XDCaTaaXD a întrebat:

Cum pot schimba parola la calculator am uitat-o si am nevoie urgent de el.Are windows7, in afara de schimbarea windowsului mai e vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Cu trinity rescue system.
http://linux.softpedia.com/......-8142.html
Faci un CD sau DVD bootabil sau un stick bootabil.
Apoi pornesti calculatorul de pe acesta si la primul pas alege prima optiune apoi asteapti ca Trinity Recue Kit sa se încarce complet.
1.La urmatorul pas alege Windows password resetting
2. Apoi Winpass with prompt for username firs
3.Scrie numele utilizatorului a carui parola doresti sa o resetezi apoi apasa Enter
4.Raspunde cu "1" atunci când Trinity Recue Kit îti spune ca a detectat locul în care se afla Windows-ul caruia-i apartine utilizatorul indicat de tine apoi apasa Enter
5. Într-un final, alege tasteaza "1" apoi apasa Enter pentru a reseta parola utilizatorului ales de tine
6. Ajuns aici nu îti mai ramâne nimic altceva de facut decât sa repornesti calculatorul si sa te loghezi în Windows cu utilizatorul a carui parola tocmai ai sters-o / resetat-o!

1 răspuns:
| pozeanimate a răspuns:

Din control panel
daca nu poti intra in pc.
Alkid Live CD
sau
trinity rescue kit
cauta pe youtub cum se lucreaza cu ele
si cum faci cd cu ele