| SefTPU a întrebat:

Cum pot sterge un cont de Facebook?

7 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

>Logare pe facebook>setarile contului>securitate>dezactivati contul

Răspuns utilizator avertizat
| alexandramustatea2013 a răspuns:

Nu te mai loga pe el!

| Gooooogle a răspuns:

Există două moduri de a-ţi şterge contul de Facebook:

temporară (dezactivare) – datele sunt păstrate. putând fi reactivat în orice moment
definitivă – toate datele sunt şterse definitiv şi nu mai pot fi recuperate
Cum dezactivezi contul Facebook:

1. Intri în contul Facebook (până aici ştiai, ştiu)
2. Apeşi săgeată din dreapta sus
stergere-cont-facebook
3. Apeşi Account settings
4. Din meniul din dreapta selectezi Security
5. Apeşi Deactivate your account din partea de jos a paginii
Ajungi pe o pagină în care ţi se explică ce dor le va fi prietenilor de tine şi te întreabă îngrijoraţi oare de ce vrei să renunţi.
6. În josul paginii, bifezi căsuţa dacă vrei să nu mai primeşti mailuri de la Facebook în perioada dezactivării
facebook_delete_2
7. Apeşi Confirm

Dezactivarea este o renunţare temporara, în cazul în care te răzgândeşti e suficient să intri iar şi contul va fi readus în starea în care l-ai lăsat.

Cum ştergi definitiv contul Facebook:

1. Te loghezi în contul Facebook ( dacă nu ai cont dar vrei neapărat să-l ştergi, e necesar să-ţi faci unul)
2. Apeşi linkul https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account
facebook_delete_3
3. Apeşi Delete my account

De data aceasta ştergerea este definitivă, pierzandu-s toate pozele, statusurile, eventurile, paginile şi orice ai mai fi creat.

Te poţi răzgândi în 14 zile, totul revenind la normal printr-o simplă logare. Dacă în 14 zile nu accesezi contul, acesta va fi şters defintiv, neputând recupera datele. Poţi face un backup în cazul în care ai date utile.

| Anonymusss2013 a răspuns:

Numai ca nu-l vei sterge il dezactivezi si te poti loga oricand pe el daca te razgandesti.