| anonim_4396 a întrebat:

Cum pun apk jocuri de pe pc pe HTC wildfire s si sa le instalez?

Răspuns Câştigător
| Caddy1609 a răspuns:

Simplu! conectezi tel. la pc prin card(asta daca ai card) copiezi fisierele apk in orice folder(de preferat intr un folder principal sa l gasesti cat mai usor).
Bun acum ca ai copiat aplicatiile dorite pe card iti trebuie sa poti accesa fisierele de pe card cu un "file explorer"(depinde ce versiune de android ai pentru ca unele au programu deja instalat) daca nu ai un asemenea program este pe play store un program numit ES File Explorer il descarci/instalezi intrii in el si ar trebui sa poti vedea fisierele de pe telefon/card cauti folderu unde ai copiat jocurile pe card clic, instal si gata!
PS: o singura mentiune, la setari->security trebuie bifata optiunea "surse necunoscute"(unknow source in engleza) ca sa poti instala jocurile din alta parte decat "magazinul" lor official.
sper ca ti am fost util, Bafta!