| LikeNobodyElse a întrebat:

Cum pun si eu ca ton de apel o melodie pe Nokia lumia 800? Ce aplicatie imi trebuie?

2 răspunsuri:
| diatomoni12 a răspuns:

Descarc-o de pe net

| Claudiu_Catalin_1993_xXw5 a răspuns:

Puteți utiliza propriile fișiere de sunet ca tonuri de apel.
Conectați telefonul la computer prin intermediul unui cablu USB compatibil.
Deschideți aplicația Zune pe computer.
Selectați fișierul de sunet pe care doriți să îl utilizați ca ton de apel. Fișierul trebuie să fie în format MP3 sau WMA. Trebuie să aibă o durată mai mică decât 40 de secunde și o dimensiune mai mică decât 1 MB.
Faceți clic dreapta pe fișier, apoi selectați Edit.
Scrieți ringtone în câmpul de gen sau selectați din listă.
Glisați și fixați noul ton de apel pe telefon.
Pe telefon, selectați > și ringtones+sounds, apoi selectați tonul de apel.