| denisuk12 a întrebat:

Cum sa dau restart la un laptop, sa fie cu doar cu programele din fabricatie!?

3 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Nu prea poti, trebuie sa dezinstalezi toate programele, ar mai fi o optiune sa restaurezi sistemul asta daca ai facut punct de restaurare, altfel va trebui sa reinstalezi windowsul.
Succes!

| Petrica44 a răspuns:

Ce windows ai? Daca ai Vista, in momentul cand initiezi (pornesti calculatorul), cand se aude acel "huruit" specific, apasa concomitent si intermitent tastele : Alt f10 enter.
Este posibil sa nu-ti reuseasca din prima, repeti operatiunea pana cand reusesti.Iti va aparea o fereastra noua si nu ai decat sa urmezi pasii de acolo.Asa restaurezi sistemul de fabrica la Vista.
Daca ai W7 ai optiune de restaurare, dar nu de fabrica, ci de un anumit punct de restaurare memorat.Iti da optiuni acolo.
Daca ai XP, este mai complicat, aproape imposibil fara discul original de recuperare al sistemului.
Succes!

| xLeo a răspuns:

Programele din fabricatie = Bios. Deci daca stergi folderul cu Windows ar trebui sa mearga. Haha Glumesc, pentru problema ta ar trebui sa chemi pe cineva care stie sa instaleze Windows.