| dubfreeromaniasmoke a întrebat:

Cum sa fac ca viteza la internet sa fie la cea care e in abonament? Deci eu am internet la Telekom 1Gb si merge cam cu 500 si as vrea macar 800-900

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ne zici si ce configuratie are calculatorul folosit, poate te putem ajuta.

| relian a răspuns:

Ce sa faci suni la aia si le dai cu netu in cap laughing spui frate eu platesc pentru X Gb voi imi dati jumate, asa ca si eu cad vine factura va platesc jumate.Dar inainte de asta fa un test si vezi ce viteza ai tu. Testu se face cu toate programele off, deci nu lasi muzica, nu lasi mai stiu si eu ce pagini deschise de net si fac test. Testu asa se face cu toate off. Dupa daca viteza e alta decat e in contract ii suni si te iei de ei. Eventual cum am spus le platesti factura la jumate.Nu stati asa sa va fure aia, is banii vostri ia-ti muncit nu-i furati, nu mai fiti asa cum sa zic rusinosi sau nepasatori sa spui lasa-i dai la jalea, nu-i dai nicaeri omule ca tu muncesti pentru banii aia nu-i gasesti pe strada.

| anonimg a răspuns:

Vorbesti cu ei (cu cei de la Telekom) si le spui ca nu ai viteza aceea.
Download-ul trebuie sa fie de 1GB; uploadul intotdeauna este mai mic.

Bula
| Bula a răspuns:

Tu ai contractat un pechet cu viteza maxima PANA LA 1Gb ( NU viteza garantata! ).
Si viteza de 0.1Mb se incadreaza.

Incearca sa faci masuratoarea spre alte servere.

| vidiinho a răspuns:

Nu prea iti inteleg intrebarea, care e si gresita de asemenea

Este diferenta intre
MBps si Mbps
MBps = megabytes per second
Mbps = megabits per second
1 byte = 8 bites

1000Mbps= 1gbps
Calculeaza 1000(Mbps)/8(bytes) = viteza reala de 125mb/s