| iBuLL a întrebat:

As vrea sa imi fac abonament la internet de la Telekom, si as vrea sa știu cam ce viteza as avea la Internet M. P.s Eu stau in zona rurala.

4 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Eu am in zona urbana prin cablu de telefon 13Mbps/0. 7Mbps

Trebuie de intrebat la telekom. Ei trebuie sa stie exact ce viteza au in acel loc.

| BlackNinja a răspuns:

Salut! Si eu stau in zona rurala si am o viteza groaznic de mica la internetul de la Telekom (800kb/s descarcare, 50kb/s incarcare). Sper sa ai, totusi, o viteza mai mare ca a mea! Bafta!

| Zaygon a răspuns (pentru BlackNinja):

Stai linistit ca si in zona urbana Telekom e la fel de rahat. Vecinii mei au plecat toti la RDS de la Telekom.

| Alejay a răspuns:

Telekom este practic vechiul Romtelecom

Pe langa faptul ca acoperirea este proasta si vitezele din contract nu corespund nici pe departe cu realitatea
Au si abonamentul scump fata de ceilalti operatori.
Ca viteza RDS bate tot, in zone ale tarii unde este UPC intrece inclusiv RDS.
Telecom, Romtelecom( clicknet) niciodata nu au fost buni la viteza internetului.