| costinvlad a întrebat:

Cum sa fac un total reset la oukitel u15s? *2767*3855# nu functioneaza.

1 răspuns:
| hacktek a răspuns:

Nu are cum sa functioneze acel cod cu modelul tau de telefon. Codul respectiv este valabil numai pe telefoanele Samsung mai vechi.
Pentru modelul tau, va trebui sa inchizi de tot telefonul. Cu telefonul oprit, tii apasate ambele butoane de volum, si apesi butonul de pornit oprit. Cand apare ceva pe display, va trebui sa iei degetul de pe butonul pornit/oprit dar sa tii in continuare apasate tastele de volum, pana cand va aparea meniul de "recovery".
In acest meniu selectezi "Wipe data/factory reset". Dup[ finalizare alegi din nou din acel meniu "Wipe cache".
La final alegi "reboot to system", si treaba e rezolvata.
Dupa acest reset, va trebui sa astepti mai mult decat de obicei pentru pornirea telefonului, dar acest lucru se intampla doar o data.