| yonutz63991 a întrebat:

Cum sa fac upgadarea la cea mai noua versiune de android(4.o) la Huawei ascend g300?

Tutorial(link etc.)

Funda!

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

Mai intai va trebui sa-l root-ezi.
link aici:http://android.modaco.com/......and-linux/
in ceea ce priveste upgradarea la versiunea 4.0(ics sau ice creeam sandwich), deocamdata nu e posibil.
oricum, daca reusesti sa root-ezi telefonul, vei avea control complet asupra lui.eu,insa nu imi asum nici o responsabilitate in eventualitatea cand tu iti brick-ui telefonul.
deci, faci asta pe socoteala ta.
dar daca urmezi toata procedura pas cu pas, nu ai cum sa gresesti.
nu strica, totusi, sa te documentezi pe google.cauta,poate exista vreun forum, ceva.

2 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

In primul rand verifica daca telefonul suporta upgrade-Sunt modele de telefon care nu suporta mai multe upgrade-uri.Cel mai sigur o faci la un service autorizat.Recomand Germanos.
O zi buna

| catix a răspuns:

Se poate in sfarsit aduce androidul la 4.0.3 eu am deja