| Ideea a întrebat:

Cum sa imi maresc GHx din calculator?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

-overclock-procesor
uite un tutorial

http://pctroubleshooting.ro/topic/7534-ghid-overclock-procesor/

5 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Cred ca te referi la GHz, ii poti mari facand overclock la procesor(se poate arde daca nu e folosit cum trebuie) sau cumparand un procesor mai mare.

| Hirako a răspuns:

Cumperi un procesor mai bunwinking

| ゼロの a răspuns:

Schimbi procesorul sau cumperi un nou pc. Altfel nu poti.

| Adbbmsh a răspuns:

GHz poate... trebuie schimbata placa de baza nu-i asa? din cate stiu eu! mie nu imi trebuie am 3.2 ghz pe laptop happy nu stiu dar sigur placa de baza o ai mica si crede-ma e scumpa o placa de baza buuna.happy bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in BIOS la CPU Multiplier si ii dai o valoare mai mare de ex in loc de 4x ii dai 5x sau 6x dar valori asa mici sunt la procesoare cu mai multi tranzistori si nuclee, tu daca ai un procesor mai slab ai valori mai mari in jur de 20x.
Ceea ce ii vei face procesorului prin aceasta operatie: ii modifici ciclurile pe secunda ale tranzistorilor iar FSB-ul se ajusteaza automat.