| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de "ask for genuine Microsoft sowtware" pe windows xp?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate ala nu iti mai da pace si punct. Ala ti-a detectat xp-0ul ca ti piratat nu ai ce face decat sa refaci windows-ul iar. Si data viitoare cand iti apare instalare windows genuine (ca el nu s-a instalat singur nici de data asta ) ii dai next si apoi i do not agree si finish si nu te mai bate la cap. Ala iti apare cand isi face windows-ul cv update-uri sau cand descarci ceva programe noi d pe net sau le faci actualizari. Sau faci urmatorul lucru dar nu l-am incercat pentru ca eu im instalam windows-ul (pe vremea cand aveam XP). Sursa infopc:
Intrati in :
1. C>Windows>System32 si se dau rename la fisierele: WgaLogon.dll si WgaTray.exe de exemplu Wy.dll si Wz.exe moment in care ele nu mai pot opera.
2. C>Documents and Settings>All Users>Application Data>Windows Genuine Advantage si se da delete acestuia (Windows Genuine Advantage)
3. Restart

1 răspuns:
| ShutUpAndSmile a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, doar ca am Windows 7. Va trebui ca sa-ti reinstalezi Windows-ul. tongue