| ThePathWalker a întrebat:

Cum schimb pagina de pornire la internet sa am din nou google?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Modificare pagina de start in Internet Explorer :

Mergi la Tools -> Internet Options -> Home Page

Completezi pagina de start ex : www.deconf.com

Apesi Apply apoi OK

2. Schimbare pagina de pornire in Mozilla Firefox :

Mergi la Tools (Unelte) -> Options (Optiuni) -> General -> Home Page (Pagina de start)

Completezi pagina de start ex : www.deconf.com

Apesi OK

3. Modificare pagina de pornire in Google Chrome :

Mergi la Tools (cheia din colt dreapta sus) -> Options -> Basics

La On Startup alegi Open the home page

La Home page alegi Open this page

Completezi pagina de start ex : www.deconf.com

Apesi OK

4. Modificare pagina de pornire in Opera :

Mergi la Tools -> Preferences -> General -> Home Page

Completezi pagina de start ex : www.deconf.com

Apesi OK

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce browser foloseşti, este puţin diferit.
-La Mozilla Firefox: Unelte/Opţiuni/General, la Când Firefox porneste bifezi Arată pagina mea de start, la Pagina de start scrii http://www.google.ro şi dai OK.
-La Google Chrome: Unelte/Setări, La pornire bifezi Deschideţi pagina Filă nouă, la Cautaţi alegi Google.
-La Internet Explorer: Tools/Internet Options/General, la Home Page scrii http://www.google.ro, dai Apply si OK. Succes si numai bine!

| Tagaso a răspuns:

Dacă vrei să nu se mai schimbe, să rămână Google ai nevoie de un program antihijack gen browserprotect.