| adidana_9602 a întrebat:

Cum se calculeaza capacitatea termica a unui cazan pe combustibil solid[lemn, cocs, carbuni, paleti de rumegus]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puterea unui cazan nu trebuie calculata deoarece este data de producator. Asta nu inseamna ca si poti obtine puterea respectiva asa usor! Totul depinde de cum este instalat cazanul, de cosul de fum, de calitatea combustibilului...
Cazanele pe combustibil solid sint cele mai pretentioase si dificil de exploatat.
Dar de fapt ce te intereseaza mai precis?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un mp! Te astept!

| adidana_9602 explică:

Am un cazan pe combustibil solid facut artizanal si ma intereseaza ce capacitate termica are caci vreau sa adaptez un acumulator de caldura

| adidana_9602 explică:

Raspund pentru mg; am intrat pe forum misiunea casa m-am logat dar nu stiu unde sa intru sa deschid un subiect.astept raspuns.