| cipri08 a întrebat:

Cum se face un cd bootabil cu windows xp cu ajutorul programului Nero?

Răspuns Câştigător
| oz a răspuns:

Cel mai bun tutorial...

http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=297

9 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Ma ibine incearca cu CDBurnerXP: http://cdburnerxp.se/download.php

| Parintele a răspuns:

Cel mai usor e sa ai doua unitati optice pe unitatea PC, CD-RW macar. In una bagi un CD blank in cealalta CD-ul bootabil cu Windows. Si deschizi nero si mergi la sectiunea Copy CD si selectezi sa se copie de pe cel cu Windows pe cel blank. si gata. succes.

| Brotacelu a răspuns:

Intri in nero - backup - copy cd
Atentie!
sa ai cd-u cu windows in unitate, si sa fii atent ca viteza de scriere sa fie la 24 sau 32 X...

Distractie placuta

| agent003 a răspuns:

Este necesar ca sa ai un disc DVD-R sau CD-R, il bagi in unitatea de disc, daca ai descarcat windowsul si este in format ISO doar apesi pe el si apoi isi va face treaba, dar daca nu este in format ISO descarci din net ULTRAISO si apoi la un dosar cu windows dai pe click dreapta si vei vedea ultraiso si vei da " create dvd/cd image".

| danutzsan a răspuns:

Dragă prietene, cd -urile care conțin iformații gen windows xp, vista, sau altele nu le poți face decît cu power iso. Este un program ce-ti deschide imaginile virtuale.

| drg1994 a răspuns:

Pai iti zic eu daca ai power iso daca nu ia id meu d mess si til trimit eu drg_ciprixvaly_9 intri in power iso dai sus la burn alegi imaginea cuwindows si dai la viteza 8 x sau 16 x succes daca nu iti iese contacteazama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in nero daca download de pe net windows baga-l prin daimond tols

| raduflorentinb34 a răspuns:

Trebuie sa ai un cd si apoi trebuie sa deschizi nero
Acolo apesi ctrl+shift+t