| florin96ak47 a întrebat:

Cum se numesc facultatile in care se invata informatica? (in care inveti sa faci programe, jocuri etc.) Automatica si calculatoare, informatica, sau cum? E mare concurenta?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La informatica faci programare pura
au automatica si calculatoare ai posibilitatea sa faci si partea de hardware, robotica.

concurenta e destul de mare dar la Ac se da examen de admitere asa ca depinde doar de tine

| ElGreco21600 a răspuns:

Programare. Si da, e super mare concurenta, si exagerat de mare o sa fie efortul depus. Dar in final o sa merite