| Valyasdfg a întrebat:

Cum se numește acea mufă ce intră în telefon dar e doar micro usb, și la un capăt e un magnet și doare conectezi cablul la acel magnet și se incarca telefonul, e o piesă mică, îl și poți lăsa în portul usb al telefonului, este de cumpărat și nu mai știu cum îi zice,

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sigur asta cauti.

https://www.emag.ro/......DWJHDNBBM/

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De asta zici: https://www.youtube.com/watch?v=zrrT1_tN2Ig

| Valyasdfg explică (pentru Salontanul):

Nu... E doar o bucățică de
1 cm in total cu mufă ce intră în telefon, imaginează.ti partea care intra in telefon și celălalt capăt e de 2 milimetri cam,, ei bine acea bucățică de metal de vreo 2 milimetri are ceva pini de contact sau e magnetic, tu ai încărcătorul băgat în priză dar cablul nu are micro usb să-l bagi portul usb al telefonului, ai tot un fel de pini sau mai repede e un magnet, tot ce trebuie sa faci e să lipești capătul cablului cu cel de la bucățica aia ce e in telefon, aia poate fi lăsară in portul telefonului, și când vrei sa încarci doar lipești capetele

| Valyasdfg explică (pentru darrio2007):

Exact,ai funda!

| darrio2007 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Mersi.