| EmiliaSd88 a întrebat:

Cum se numeste aparatul ala p care daca il activezi iti da internet, la telefon pc etc? si cam cat costa?

6 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Stik de net

| TheTimeKiller a răspuns:

Iti trebuie aparat de wireless. Am si eu. Am avut inainte un aparat tot de wireless belkin G wireless etc. Acum mi-am schimbat cu unul de la clicknet. Dar daca vrei net si pe pc iti trebuie o cheita (un fel de stick) intra tot in USB. Si cu ala poti prinde wireless de la apratul care iti da wireless. Si daca vrei net pe telefon trebuie sa ai optiunea de wireless pe telefon.Aaa da, era sa uit, costa vreo 60-100+ lei. Am vazut in Selgros, Carrefour si gasesti si pe unde sunt casti, tastaturi (depinde de oras). Pe acolo se gasesc de obicei. Fara acea cheita(USB) nu poti avea internet pe calculator decat prin cablu, desi cred ca sunt calculatoare care au incluse deja in ele acel USB (dar alea sunt noi si destul de scumpe).

| availablehandyman a răspuns:

Daca iti trebuie pentru wireless iti recomand un stick wireless eu mi-am luat unu cu 50 de lei si merge foarte bine!

| luby a răspuns:

Router 100 lei, dar iti da net doar in casa cu stick peste tot unde sunt sateliti

| miaumarian a răspuns:

Cred ca te referi la "router wireless"

| Syriaa a răspuns:

Se numeste " Router Wireless ". Cam de la 80 de lei in sus.