| gligor a întrebat:

Cum se pune ghilimele jos?
pls
imi spuneti

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

In Microsoft Office poti sa pui daca ai setat pe tastatura romaneasca. Atunci poti sa faci si caracterele speciale, si sa pui ghilimelele cum trebuie.

| AxelBv a răspuns:

Iti recomand, sa te duci la scoala, sa te inscriii in clasa a 1a si sa invata mai intai sa vorbeste romaneste.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Daca vrei sa le pui pe ambele jos (deschis/inchis) poti face 2,, virgule,,

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna!
Daca doresti sa pui ghilimele jos pe claviatura iti aduc vestea proasta ca nu o poti face! Dar daca vrei sa pui intr-adevar ghilimelele(") pai de exemplu vrei sa scrii o denumire("Hora unirii" de Vasile Alecsandri) potisa faci ca in exemplul meu! Nu e o greseala de gramatica!
Pa si o dimineata placuta!