| Boby a întrebat:

Cum se pune un Linux pe stick

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Ia uite aici cum: http://www.pendrivelinux.com/pendrivelinux-2008-install-from-windows/

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data verifica-ti bios-ul, daca permite bootare de pe USB. Daca da, faci stick-ul bootabil cu ajutorul unui kit si copiezi pe el componetele unui Linux portabil sau pen_drive.
Repornesti calculatorul de pe usb-stick si faci confihurarile dorite.

Janina
| Janina a răspuns:

Poti sa copiezi cu copi paste dar cand porneti compul trebuie sa intri in bios si sa dai s aruleze mai intai usb.

| otypa a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica daca ai windous xp profesional edition 9475 de kb apoi intra pe net pe saitul www. cum pun linux si iti voi spune mai multe