| MeilaDenis1991 a întrebat:

Cum stiu daca o placa video e slaba sau buna?(funda)

Răspuns Câştigător
| atomescu a răspuns:

Intr-adevar... daca nu te pricepi este destul de greu sa iti dai seama daca o placa video este mai buna decat alta.

Singura modalitate este sa alegi o placa video care sa se incadreze in bugetul pe care il ai la dispozitie si apoi sa incepi sa cauti pareri ale cumparatorilor.

Hai sa te ajut. Poti sa intri aici: http://bit.ly/Ml7yKt si vei vedea ca fiecare placa video are cateva review-uri scrise de cumparatori. Alege una care crezi ca ti-ar fi buna iar daca vrei sfatul meu poti sa imi dai mesaj pe privat.

3 răspunsuri:
| alinaalin955 a răspuns:

Daca vrei sa cumperi o placa video pretul ei iti va spune cat de buna este.
Cu cat este mai scumpa cu atat este mai buna.O placa video de 300 lei nu poate fi la fel de performanta ca una de 1300 lei.

Răspuns utilizator avertizat
| holyGuard3 a răspuns:

Pai trebuie sa duci calculatoru la un expert sa iti faca testul intre conponente sau te o dai tu jos si te uiti pe ea ce scrie si cauti pe google