| Ionescu_Mihail_1952 a întrebat:

Cum trimit foto pe maill?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai uitat să spui ce dispozitiv folosești - mobil (telefon, tabletă) sau PC (sau laptop).
Pe mobile, poți alege poze din galerie și ai opțiune de „share" - clic pe ea apoi alegi gmail (sau yahoo etc.).
Pe calculator, deschizi programul de mail (thunderbird, access etc.) și scrii un mesaj nou, la care atașezi pozele (drag & drop din Explorer).
Sau deschizi un browser și intri în contul yahoo, gmail etc. și la fel - scrii mesaj nou și tragi pozele peste el din Explorer.

| Rotazi a răspuns:

Cand scrii mailul, undeva ai un semn ca o agrafa de birou. Acolo ai "ataseaza fisiere sau imagini". Dai clic si iti da posibilitatea sa alegi de la tine ce fotografie vrei. Nu poti trimite multe, pentru ca nu "incap" si le duce in drive. Dar poti trimite cate 2, poate 3 daca sunt mai mici.