| TheGrooveStreet a întrebat:

Cum vad daca am placa video instalata?

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Du-te la start si scrie system information -components- display!
si prima care iti apare e placa video! ...ai ce informatii vrei tu acolo!

| Kanghu a răspuns:

Ce-i aia placa video instalata? Nu cumva driver?

| hatze a răspuns:

Pai daca ai pus placa video la calculator! Si monitorul functioneaza cu placa video, atunci mai trebuie sa instalezi driverul! Si o sa mearga! Bafta, astept funda.

| jhonny999 a răspuns:

Probabil te referi la driverul placii video. Click dreapta pe icon My computers/proprietati/ hardware/device manager/daca la display adapters apare un semnul intrebari cu galben, inseamna ca nu ai driverul placi video instalat.

| Andr3yCzz a răspuns:

Pai daca nu ai placa video instalata ti se misca toate foarte greu happy! Da un folder in bara si daca se da rapid, e instalata, daca nu, nu!

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Daca ai placa video instalata te poti juca si poti muta casutele de pe desktop normal, nu in reluare.

| Adrian1606 a răspuns:

Start/run/dxdiag/display si gasesti ce placa ai.