| LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu a întrebat:

Dacă am 2 useri pe PC, dacă îl şterg pe ăla "temporar", o să îmi afecteze internetul/PC-ul cumva?

Fundă puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Dacă ștergi un cont(account) atunci se pierd, dacă nu le salvezi, toate informațiile personale referitoare la acel user, localizate în C:\Users\(numele userului). Deci, nu îl afectează pe celălalt user. Ca să înțelegi mai bine fiecare user are acces la internet și la propriile lui fișiere personale adică la tot HDD-ul. Mai ales dacă acel cont pe care vrei să-l ștergi nu e administrator, e standard user. P.S. Progamele și jocurile instalate pe PC sunt valabile pentru toți userii, excepția face atunci când selectezi opțiunea Install only for this user.