| c0pil1n a întrebat:

Daca am cumparat un pc de la altex am garantia si sigiliul intact.
Oare daca trimit unitatea si doresc sa imi adauge un hdd sau ssd tot de pe site-ul lor. O sa accepte?
Si totodata o curatare de praf + schimbare pasta procesor.
Mai am un an garantie si nu as vrea sa-mi bag degetele in el.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Banuiesc ca altex lucreaza ca cu un service autorizat de ei care face astfel de montaje, cel mai bine este sa iei legatura telefonic daca nu poti sa te duci fizic intr-un magazin altex si sa intrebi aceste aspecte si o sa te lamureasca.
eu oricum nu mi-as face griji dar e bine ca tii la garantie.
Eu am luat un laptop de gaming de la eMAG si in aceeasi zi mi-am montat un SSD, de atunci i-am facut mai multe upgrate-uri si mai am 1 an garantie ca si tine dar nu prea imi pasa, laptopul meu si-a pierdut garantia ca nu am pus la ei nici HDD, nici SSD nici RAM nimic dar nu te astepta ca un PC sau laptop sa se strice dupa 1 an mai ales daca e ceva de calitate, PC-urile nici atat.
Dar tu procedezi mai bine pastrand garantia, 1 an e 1 an si nu se stie!