| Adutu69 a întrebat:

de curând am achiziționat un calculator de la o firma de calculatoare din Anglia cu garantie 3 ani, si nu stiu ce mi s-a intamplat cu el, mi se tot restarta, imi tot arata erori. Si am ajuns la concluzia ca am o problema cu HDD, am vorbit cu cei de la firma si au spus sa duc calculatorul sa il repare, dar eu l-am deschis ca sa il curat de praf. Intrebarea mea este: Garantia mai este valabila daca eu am deschis unitatea si imi puteti spune cum sta treaba cu ea? Ca pe sigiliul acela de la garantie scrie sa nu indepartez sigiliul. PC-ul oricum in acestia 3 ani tot va trebui deschis pentru curatare...Dau funda, multumesc.

Răspuns Câştigător
| EuDOarSieu a răspuns:

Odată rupt sigiliu, garanția nu mai este valabilă. Această "curățare" o face firma de la care ai cumpărat unitatea. Din păcate firma nu te mai poate ajuta la problema cu HDD, dar totuși poți încerca.

| Adutu69 explică (pentru EuDOarSieu):

Multumesc de raspuns.

1 răspuns: