| ruban a întrebat:

Daca am dat empty recycle bin si am sters ceva care era in el il pot recuperqa cumva?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Exista programe, dar nu ai voie sa mai faci nimic in momentul ala daca vrei sa mai recuperezi ceva! Se scoate hardul, se pune pe alt calculator si se recupereaza!

| halogen001 a răspuns:

Cand dai empty recycle, fisierele nu se sterg, raman pe hard disk, insa spatiul ocupat de ele e pus la liber pentru scriere si tot ce faci in continuare pe calculator, poate sa suprascrie fisierele sterse si nu le mai poti recupera. Daca fisierele sterse nu sunt pe partitia "C" cu sistemul de operare, poti instala programe de recuperare gen recuva de la piriform sau altele si nu exista riscul sa se suprascrie fisierele sterse in momentul instalarii programului de recuperare si se trece la recuperare. Daca fisierele sunt pe partitia C, atunci, o parte din ele se pot pierde definitiv. Ar merge pornirea calculatorului de pe DVD sau stick cu program de recuperare si se incearca recuperarea.

| raMLesS a răspuns:

Salut, urmăreşte următorul videoclip şi fă toţi paşii din el pentru a recupera fişierul : https://www.youtube.com/watch?v=IhnoCD6iYvc

Baftă!

| L1feDRAIN a răspuns:

Cind stergi un fisier, el se duce in Recycle Bin pentru a putea fi recuperat daca l-ai sters din greseala, dar cind da-i Empty recycle bin atunci toate fisierele de acolo se sterg cu totul, ca cind ai fisiere in Recycle Bin ele inca ocupa loc in PC pentru ca inca sunt in el, dar cind da-i Empty atunci ele dispar din PC..gata au fost sterse pentru totdeauna.

Trebuie sa fii mai atent, succes mai departe.

| Dragos636 a răspuns:

Ce s-a sters s-a dus definitiv.