| هوراس a întrebat:

Dacă am o placă de bază, și are frecvențele RAM suportate sunt 1600 și 1333 Mhz și eu îmi iau o memorie RAM cu 1866 Mhz, au șanse să fie compatibile?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu va funcționa, îți garantez asta, deoarece placa ta de bază nu suportă ram de fregvența mai mare de 1600 mz
. Dacă te iei după meșterul de mai sus o să constați cu stupoare că Pc-ul nu va porni, așa „specialist" (a la meșteru Dorel din reclamă)bun îi.

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da, merge, frecventa lor va scadea pana la 1333 cat are placa de baza, dar cel mai indicat ar fi sa iti iei direct pe 1333 sa nu ai nci un fel de probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e acelasi tip de memorie, merge dar iti ruleaza la 1600 si 1333Mhz.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Da o sa mearga cu 1333mhz

| MihaelaCarbunaru a răspuns:

Ce tampenie. O sa functioneze normal ca o sa functioneze http://bit.ly/Vx5kNU

| thepcservice a răspuns:

Nu.Sistemul nu va funcționa.Numai bine.