| DaniDu a întrebat:

Daca am o placa video DDR2 (radeon hd 2600 pro), as putea pune o placa video DDR3(Radeon R7 240) in locul ei? Adica sa imi fie compatibila cu PC?

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Poti, ambele sunt pe pci expres x16. Performantele ei depind mai mult sau mai putin si de celelalte componente.

3 răspunsuri:
| AndreyBoss2005PCMASTER a răspuns:

Precizeaza placa de baza, procesorul, memoria RAM, cati W are sursa si de ce vrei placa video noua. Poate te pot ajuta

| DaniDu explică (pentru AndreyBoss2005PCMASTER):

Placa de baza si sursa nu le stiu exact, am procesor Intel core 2 duo E4500 2.2 GHz, si 3GB RAM, mi-ai putea da un program pentru a vedea tot?

| DaniDu explică (pentru nutepriveste21):

Bine, doar ca una e DDR2 si cealalata DDR3 si ma gandeam ca nu e compatibila cu PC.