| GabrielStefan a întrebat:

Am o intrebare, Pot pune placa video ddr2 sau ddr3 in locul uneia de DDR1? Conteaza DDR.?

Răspuns Câştigător
| Marynel_Manolache_S._1999 a răspuns:

Nu poti.
1)Fiecare placa video DDR sunt diferite pentru calculator
EX:Nu poti pune o placa DDR3 in calculatorul tau daca calculatoru merge pe DDR2.
2)Si da conteaza DDR
Sper sa iti fie de folos!

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Numai raspunsuri de experti. Poti pune si o placa video ddr5 asta daca te tine sursa si ai portul de expansiune PCI x 3.0 pentru performante maxime. Normal ca poti pune alta placa ddr3 in locul celei pe ddr2. Numai la memoriile ram conteaza tipul de memorie ddr.

Bft!

Răspuns utilizator avertizat
| marian5693 a răspuns:

Nu are legatura memoria video cu memoria de la ram. Ai grija sa iti suporte sursa o placa video mai puternica.

| octavian2007 a răspuns:

Da ar fi bine sa pui una DDR3 sau am auzit ca trebuie sa apara DDR4 ai putea astepta sa apara DDR4.App.conteaza DDR jocurile noi iti merg perfect