| OxEdaNNNNN a întrebat:

Salut TPUbig grin

Ati putea sa imi spuneti si mie daca se poate pune o placa video ATI Radeon EAH4350 Silent DDR2 pe o placa de baza DDR3?

Nu pot sa pricep chestia asta

Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Andutu_5204 a răspuns:

Se poate, dar intrebarea mea de ce vrei sa iti pui DDR2? Poti gasi chiar si la mana a2a ceva ieftin.Ok sa intelegi placa de baza are DDR3 dar pe memoria RAM.Memoria RAM la placa video este pe ea, nu au legatura. Daca ai DDR2 la ram si iti iei o placa video DDR3 merge si vice-versa.

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Poti sa pui, trebuie sa vezi daca placa de baza are slotul placii video.Placa asta o am si eu [fix acest model], dar nu ti-o recomand daca te joci destul de des si ai si pretentii la jocuri.

| OxEdaNNNNN explică:

Aha... Multumesc mult