| Vaas_Amd_1969 a întrebat:

Salut,am o placa de baza MCP6PB M2+ si aveam un ati radeon hd 4350 512 ddr2 dar recent placa video a cedat si nu o pot gasi pe net, tot ce pot face e sa cumpar un Ati radeon hd 5450 1gb ddr3, e compatibila placa video cu placa mea de baza si in general e o idei buna? (da stiu probabil nu e cea mai tare placa dar ma multumesc si cu putin)

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Orice placa video pe PCI-E e ok pana la un anumit punct cand apare fenomenul de bottleneck! Studiaza!

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai nu o cumperi, ce te retine?

| Vaas_Amd_1969 explică (pentru K0sti):

Pai...vreau sa stiu daca e compatibil Ati radeon hd 5450 cu placa mea de baza, nu vreau sa irosesc bani ca sunt cam intr-o criza

| K0sti a răspuns (pentru Vaas_Amd_1969):

Pai de ce nu ar fi? Nu studiezi sa vezi daca e, ai Google la dispozitie!

| Vaas_Amd_1969 explică (pentru K0sti):

Asa am facut, si zice unu ca Ati radeon 7750 e compatibila cu placa de baza presupun ca una mai slaba va merge bine, totusi vreiam sa stiu parerea unui om care cunoaste sa imi zica chestii gen daca pot aparea probleme, voi primi o performanta mai buna sau mai lenta, daca sunt unele riscuri etc...presupun ca care nu risca nu bea sampaniehappy mersi de timp in orice caz

| Vaas_Amd_1969 explică (pentru K0sti):

Am studiat tot e clar, nu stiam de bottleneck si nu prea m-am interesat cu compatibilitatea componentelor de la Pc ca nu avem nevoie si bani de ele, vad ca pari un pic infnuriat de parca ti-am bagat degetul in supa dar mersi de calauzahappy

| K0sti a răspuns (pentru Vaas_Amd_1969):

Bravo, asta trebuia sa faci demult! De aici si degetul in supa! Pana la bani mai e, intai trebuie sa stii pe ce-i dai! Deci studiu individual, asta va spun la toti!

| K0sti a răspuns (pentru Vaas_Amd_1969):

Orice placa video pe PCI-E e ok pana la un anumit punct cand apare fenomenul de bottleneck! Studiaza!

Răspuns utilizator avertizat