| Seby80 a întrebat:

Daca am placa aceasta de baza ASRock 970 Extreme3, mai am nevoie de placa de sunet? sau ce rol are placa de sunet intr-un pc?

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

La placa de sunet conectezi boxele, castile... daca vrei un sunet mai de calitate si ai un sistem audio cu potential ar trebui sa iei o placa de sunet mai buna decat cea integrata dar e suficient si cea integrata

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti-e greu sa vezi gaurile audio de pe placa? Are placa audio integrata 7.1 Audio with Realtek ALC892. Nu are placa video.