| Bone_Andrei_1984 a întrebat:

Daca am un calculator cu o placa video integrata si folosesc un adaptor vga-hdmi pot conecta calculatorul la un televizor Samsung?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cu o placa video integrata poti face orice, mai putin sa rulezi jocuri cu grafica pretentioasa, deci logic ca atata timp cat mufele placii de baza si ale TV-ului sunt identice, sau folosesti adaptor, merge.
Daca TV-ul e FullHD, trebuie sa ai macar placa de baza din 2011 (Sandy Bridge).

| Bone_Andrei_1984 explică (pentru NLS):

Inca o intrebare, am gasit un adaptor vga hdmi pe eMAG si scrie ca merge doar daca am placa video dedicata.
Oare merge daca am placa video integrata?
https://www.emag.ro/......DZZ9PNBBM/ acesta este

| NLS a răspuns (pentru Bone_Andrei_1984):

Nu cumpara asemenea tampenii.
In primul rand, daca la televizor ai iesire HDMI si la PC VGA, foloseste un cablu HDMI normal, si cumperi doar un ADAPTOR VGA-HDMI

In al doilea rand tampenia accea suporta doar rezolutie mica (1366 x 768 pixel), asa ca verifica ce rezolutie are televozorul.

| Bone_Andrei_1984 explică (pentru NLS):

Multumesc

5 răspunsuri:
| talazrobert a răspuns:

Daca televizorul are port HDMI, atunci il poti conecta.
Totusi, iti recomand sa iti cumperi o placa video dedicata happy

| MolnarAndrei2016 a răspuns:

Daca o ai mare da