| yonutz63991 a întrebat:

Daca calculatorul e pe stare de veghe atunci consuma energie(adica tot atata cand era pornit?)?

5 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Nu.Daca un calculator este pui in mod hibernare/stare de veghe alimentarea se face doar la placa de baza.Consumul evident ca scade cu 3 sferturi din valoarea lui.

| andreyuu a răspuns:

Da, consuma. A fost demonstrat si stiintific. Insa nu alimenteaza unele componente, asta nu inseamna ca nu consuma alte elemente cum ar fi memoria RAM.

| SDC a răspuns:

Calculatorul in Stand - by consuma putin curent. Nu mai alimenteaza componentele: hdd, cd-rom, placa video, etc....cand revii, consuma mai mult curent!

| ThePoet a răspuns:

Nu, nu consuma.

| umbra09 a răspuns:

Consuma dar mai putin ca de obicei cand revi consuma la normal