| alexandrunaj a întrebat:

Daca cineva imi stie IP-ul poate sa imi identifice exacat adresa? Chiar si daca stau la bloc?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur politia sau alte insitutii te poate identifica exact dupa IP, dar si un hacker, programator bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine are acces la logurile providerului de internet poate afla... altfel nu

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Elianna):

Trecem peste faptul ca video ala nu functioneaza mai mult ca sigur ai vorbesc despre locatia ISP si niciun caz de locatia clientului caruia ii este atribuit IP ul

| K0sti a răspuns:

Esti obsedat? Sau ai probleme de intelegere?

Elianna
| Elianna a răspuns (pentru suntserios):

Daca zici tu...asa o fii!
Eu nu am experienta in asa ceva. Am scris ceea ce au zis altii mai destepti ca mine in privinta asta.

| RAY a răspuns:

Ce importanta are daca stai la bloc sau casa? te gaseste dupa adresa, tu cand intri pe orice web site lasi datele tale gen ip etc

| sltlp a răspuns:

Te poate localiza in o anumita limita. La fel de imporntant e si device-ul de pe care esti cautat. Spre exemplu, daca localizarea o face la un laptop sa spunem, retele multe wifi pe langa, te poate localiza extrem de repede si usor dupa.Chiar si daca stai la bloc, pentru ca avand coordonatele tale, te uiti pe google maps si vezi daca in zona aia is case sau blocuri.