| Edmonds2342 a întrebat:

Daca conectez un incarcator fast charging la un telefon care nu este dotat cu aceasta functie (Samsung galaxy grand prime), se va incarca mai repede? Daca da, încărcarea va fi eficienta?

3 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Nu, se incarca cu doar un amper.

| BN_Florin_1999 a răspuns:

Da...deci am avut si eu aceeasi intrebare, deoarece colegul meu de banca are grand prime. Eu avand un incarcator cu fast charge avea si el nevoie..cu telefonul deschis nu prea functioneaza, dar cu el inchis in mai putin de 50 min s-a incarcat pana la 96%. Sper ca te-am ajutat. Funda?

Bula
| Bula a răspuns:

Incarcarea va fi mai rapida, iar viata bateriei mai scurta.
O baterie tine cu atat mai mult cu cat este incarcat si descarcat mai incet.