| aimullah123 a întrebat:

Daca este cineva care se pricepe sa faca pc pe bucati, il rog sa imi caute si mie toate componentele necesare pentru un pc de gaming ( de preferat toate componentele de pe un singur site).

Detalii:
Buget 5000 lei maxim fara monitor.
Pentru jocuri 2019 rulate pe grafica cel putin high cu minim 100 fps, Minim 16GB ram.
SSD minim 1TB
Sa pot folosi CD-uri si DVD-uri
Sa aiba porturi USB si tot ce ii mai trebuie
Sa aiba suficiente ventilatoare ca sa nu se supraincalzeasca
Si sursa sa fie suficient de mare cat sa nu fie deloc probleme
Placa de retea buna + placa de sunet buna care sa accepte si sisteme audio 2.1 si 5.1 daca se poate
+Un monitor in afara bugetului.

Multumesc!

PS: Nu vreau pc-uri gata facute, vreau pe bucati.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"PS: Nu vreau pc-uri gata facute, vreau pe bucati"

la bugetul alocat, nu e cea mai bună idee