| oldschool207 a întrebat:

Daca fac update-urile cerute de PS4, o sa mearga mai greu in timp?

4 răspunsuri:
| BJK1903 a răspuns:

Nu,mai degraba o sa te ajute update-urile. Ele sunt pentru ca sa iti inbunatateasca consola sau sa rezolve bugurile. Sper ca te-am ajutat, funda?

| PogChamp a răspuns:

Update-urile in mod normal au un efect diferit in functie de cat de nou este sistemul unde sunt aplicate:
1. Cand sistemul la care se aplica este relativ nou, acestea au rolul de a imbunatati performanta si a corecta eventualele greseli de cod din sistem.
2. Cand sistemul este invechit acestea au rolul de a ii permite functionarea unor aplicatii sau concepte de cod mai noi, insa il va face sa mearga mai lent dpdv. al vitezei de prelucrare. Fenomenul asta il vezi de obicei la smart phone-uri, cand apare o noua generatie, la cele vechi update-urile facandu-le sa mearga din ce in ce mai prost, avand o arhitectura mai veche.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, chiar dimpotrivă. O să meargă mai bine.

| sltlp a răspuns:

E consola, nu telefon cu android. Deci nu o sa mearga mai greu in timp.