| Vladutz01 a întrebat:

Daca iau ipad mini din america el vine cu incarcator de america dar pot pune un adaptor la acel incarcator sau trebuie cumparat altul... FUNDa

3 răspunsuri:
| αndï a răspuns:

Voltajul pe care il folosesc americanii este de 110 Volti la aproximativ 60 de Hz, noi romanii folosim 220 la 50 de Hz. Iti va trebui cu siguranta un transformator SI adaptor daca nu vrei sa iti cumperi incarcator nou.

| Vladutz01 explică (pentru αndï):

Deci la acel incarcator pot atasa un adaptor si numai trebuie sa cupar altul? aratami o poza.

| αndï a răspuns (pentru Vladutz01):

NUNUNU, voltajul romanesc este prea mare pentru deviceurile americane. Nu stiu ce se intampla daca il bagi asa doar cu adaptor pentru priza dar stiu sigur ca nu-i bine din cauza ca prizele noastre au voltaj dublu. Daca chiar vrei sa stii du-te la un Orange shop, o sa-ti spuna mai multe... Ce stiu cert este ca iti va trebui un transformator.