| RatiuCristian a întrebat:

Daca imi Cumpar o placa de baza noua, pot pune procesorul vechi?

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Depinde trebuie ca placa de baza sa aiba acelasi socket cu procesorul( de exemplu am3 nu se potriveste cu un Intel celeron care are socket de 775).

| DeyCj a răspuns:

Da, dacă este suportat de placa de bază. Recomand ca înainte de a o cumpăra să consulți de pe site-ul producătorului lista cu procesoarele suportate.Succes

| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât suporta placa de bază noul procesor atunci da, poți să-l pui.