| fixy a întrebat:

Daca insatelz odata la 2 luni windowsu. poate avea urmari negative.adica la placile calculatorului?

5 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Nu are nici-un fel de urmare! Poti sa-l instalezi in fiecare zi daca vrei! Is paranoici astia care zic ca se ard, sau au 12 ani. Pentru ei, si daca stai pe mes mai mult de 3 ore se pot ardelaughing

| claudiua a răspuns:

Da, poate avea efecte negative.Asupra placilor se poate arde placa de baza, dar s restul placilor inclusiv memoria RAM.De ce iti reinstalezi windowsul asa des? Daca ai probleme cu virusi poti sa iti bagi un antivirus bun gen Kaspersky, Avira Free. BitDefender, Avast! etc.

| cherrybomb a răspuns:

Da.
decat sa instalezi win mai bine folosesti antiviru si numai intri pe tot felul de siteuri sau lua diferite jocuri programe etc

| Rozette a răspuns:

Nu. Nu are nici o legatura. Este bine sa faci asta, dar nu chiar la doua luni. La 6 luni este bine, iar daca il scanezi regulat cu antivirusul, cu " fx sasser" si cu CC Cleaner vei putea sa reinstalezi windows-ul la un an, fiindca va tine mai mult. Spor la lucru!

| Dante947 a răspuns:

Nu are nici un efect negativ instalarea windows'ului asupra placilor, doar ca nu e nevoie sa il reinstalezi la un timp atat de scurt. Recomandabil e la 3-4 luni happy